Anglicky až 4x rychleji? Callanova metoda.

Pokud si někdo myslí, že „Anglicky až 4x rychleji“ je jen fráze, je na omylu.

Jde o prověřený fakt z mnoha zemí, které k výuce angličtiny používají světově proslulou Callanovu metodu. V současné době je používána ve více než 600 registrovaných škol ve 28 zemích světa. Je mezinárodně respektována a používají ji i velké zahraniční společnosti v kurzech pro své zaměstnance.

anglicky 4x rychleji - Callanova metoda v jazykové škole Amigas

Studium angličtiny pomocí konverzační Callanovy metody skutečně umožnilo již mnoha lidem zvládnout angličtinu až 4x rychleji, než když byla použita klasická „školská“ metoda, tj. naučit se postupně systém fungovaní gramatiky a až následně podle toho skládat věty a komunikovat. Kurzy angličtiny Callanovou metodou nejsou novinkou, tento způsob výuky byl vyvíjen v 60. letech 20. století na univerzitě Cambridge ve Velké Británii. Vvývoj trval 10 let a dalších 5 byla metoda testována.

Jediná akreditovaná škola pro výuku angličtiny Callanovou metodou je v České republice jazyková škola AMIGAS (v Brně). Pozor na neprofesionály nebo nesprávnou aplikaci Callanovy metody –  rychlé pokroky se pak bohužel nedostavují.

Jak to funguje?

Vše je založeno na jednoduchém principu kladení otázek a následných dlouhých odpovědí. Jde o tzv. kontrolovanou konverzaci, kdy vyučující klade otázky a student na ně odpovídá. Důraz je kladen na důsledné opakování a na rychlé pohotové reakce studentů. Cílem je plynulé mluvení bez přemýšlení stejně jako v rodném jazyce.

SYSTÉM VÝUKY

Ve třídě je maximálně 10 studentů. V jednom vyučovacím bloku, který neobsahuje pouze klasických 90 minut ale 100 minut, student slyší a mluví anglicky 4x více než v běžné výuce. Výuka je rozdělana do několika částí. Formou otázky a odpovědi vyučující vysvětlí nové slovíčko, frázi nebo gramatický jen + se v dalších hodinách vše opět opakuje + se pomocí čtení textů učí číst a správně vyslovovat + se píší diktáty pro rozvoj psaní a správného fixování angličtiny. Nesedí se nad učebnicí, nevyplňují se zdlouhavá a nudná cvičení, nepracuje je se ve dvojicích, neposlouchá se poslech z CD, ale celou hodinu komunikujete a posloucháte správnou angličtinu od profesionálního a speciálně proškoleného lektora, který Vás ani na minutu nenechá koukat z okna nebo přemýšlet o jiných věcech než o angličtině. A to už stojí za to.

Aktuální termíny a ceny kurzů angličtiny Callanovou metodou naleznete zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Callanova metoda a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.